Co to są dane strukturalne?

HomeBlogCo to są dane strukturalne?
18stystrukturalne dane

Dane strukturalne w SEO to specjalny rodzaj kodu HTML, który pomaga wyszukiwarkom internetowym lepiej zrozumieć treść strony internetowej. Dane te pozwalają na dodanie dodatkowych informacji do metaopisu, takich jak ocena produktu, cena, recenzje, ilość dostępnych produktów i wiele innych. Dzięki temu, wyszukiwarki internetowe mogą lepiej zrozumieć treść witryny i wyświetlać bardziej szczegółowe wyniki wyszukiwania. Dane strukturalne są ważnym elementem optymalizacji stron internetowych i pomagają w poprawie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.

Jakie dane strukturalne warto umieścić w kodzie strony?

W przypadku sklepu internetowego warto umieścić dane produktów takie jak nazwa, opis, cena, zdjęcia oraz kod produktu. Dzięki temu wyszukiwarki internetowe będą w stanie lepiej zindeksować stronę, a także wyświetlić bardziej szczegółowe informacje o samych produktach, w wynikach wyszukiwania.

W przypadku stron informacyjnych warto umieścić dane takie jak tytuł artykułu, autor, data publikacji oraz kategoria. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie łatwiej znaleźć interesujące ich treści. W każdym przypadku warto pamiętać o tym, żeby umieszczać tylko istotne dane strukturalne, które będą służyły użytkownikom do znalezienia potrzebnych informacji.

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top