Co daje certyfikat SSL?

HomeBlogCo daje certyfikat SSL?
26stycertyfikat ssl bezpieczne polaczenie

Certyfikat SSL jest certyfikatem, który zapewnia bezpieczeństwo komunikacji między użytkownikiem a serwerem internetowym. Dzięki certyfikatowi SSL dane przesyłane między użytkownikiem a serwerem są szyfrowane, co uniemożliwia ich przechwycenie przez osoby trzecie.

Certyfikat SSL również pozwala na weryfikację tożsamości serwera, co umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy strona internetowa, na której się znajdują, jest autentyczna i bezpieczna. Dzięki temu użytkownicy mogą zwiększyć swoje zaufanie do strony i uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, takimi jak phishing czy malware.

Certyfikat SSL jest zatem niezbędnym narzędziem dla każdej strony internetowej, która chce zapewnić swoim użytkownikom bezpieczeństwo i zaufanie.

Ile kosztuje certyfikat SSL?

Koszt certyfikatu zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj certyfikatu, okres ważności, poziom weryfikacji i dostawca. Istnieją trzy podstawowe typy certyfikatów SSL: jedno-domenowe, wielo-domenowe i wildcard.

Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za rok dla certyfikatów jedno-domenowych, a mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych za rok dla certyfikatów wildcard. Większość dostawców oferuje również różne poziomy weryfikacji, takie jak weryfikacja domeny, organizacji i rozszerzona weryfikacja.

Im wyższy poziom weryfikacji, tym wyższa cena certyfikatu. Przed zakupem certyfikatu SSL warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać najlepszą ofertę dostosowaną do swojego budżetu.

Po co kupować certyfikat SSL?

Kupno certyfikatu SSL (Secure Socket Layer) jest istotne dla każdej strony internetowej, która wymaga przesyłania poufnych informacji, takich jak hasła, dane karty kredytowej czy informacje personalne użytkowników. Certyfikat SSL zapewnia szyfrowanie danych, które są przesyłane między serwerem a przeglądarką użytkownika, co chroni je przed przechwytywaniem i kradzieżą przez osoby niepowołane.

Ponadto, posiadanie certyfikatu SSL wpływa na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, ponieważ Google preferuje strony, które są bezpieczne i posiadają certyfikaty SSL. Warto zatem zainwestować w certyfikat SSL, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników i poprawić pozycjonowanie swojej strony internetowej.

Czy wystarczy darmowy certyfikat SSL?

W przypadku prostych stron internetowych, czyli w większości standardowych stron firmowych, bez dokonywanych na nich transakcji finansowych, darmowy certyfikat SSL będzie w zupełności wystarczający. Jednak, jeśli strona posiada bardziej zaawansowane funkcje, takie jak sklep internetowy czy płatności on-line za jakieś wewnętrzne usługi, warto zainwestować w płatny certyfikat SSL, szczególnie, że nie jest to jakiś wielki koszt… a w ramach opłaty mamy dodatkowo finansowe gwarancje od dostawcy certyfikatu.

Warto też pamiętać, że niektóre przeglądarki internetowe zaczynają blokować strony bez certyfikatu SSL, co może wpłynąć na poziom ruchu i zaufania do witryny. Ostatecznie, wybór rodzaju certyfikatu SSL zależy od potrzeb i rodzaju działalności strony internetowej.

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top