Trust Flow - co to jest i jak sprawdzić?

HomeBlogTrust Flow – co to jest i jak sprawdzić?
15majwykres seo trust flow

Co to jest Trust Flow?

Trust Flow to jeden z kolejnych ważnych wskaźników jakości strony internetowej, który określa, jak bardzo wiarygodną stroną jest dana witryna. Jest to jeden z podstawowych wskaźników jakości stron internetowych, który pomaga w ocenie jakości linków prowadzących do danej witryny, tak jak DR. Trust Flow został opracowany przez firmę Majestic SEO, która zyskała renomę jako jedna z najważniejszych firm zajmujących się analizą linków.

Trust Flow działa na podobnej zasadzie jak PageRank, ale zamiast skupiać się na ilości linków, analizuje ich jakość. Im więcej wartościowych linków prowadzi do danej strony internetowej, tym wyższe jest jej Trust Flow. Wartość Trust Flow jest wyrażona w skali od 0 do 100, a im wyższa wartość tym lepiej.

Trust Flow jest coraz częściej wykorzystywany przez specjalistów SEO, aby określić, jak bardzo wartościowe są linki prowadzące do danej strony internetowej. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy algorytm Google stale się zmienia i zwraca większą uwagę na jakość linków. Dlatego wiele firm i agencji SEO regularnie monitoruje wartość Trust Flow swoich stron internetowych i działa na rzecz jej poprawy poprzez zdobywanie wartościowych linków z innych stron internetowych.

Jak sprawdzić wartość Trust Flow swojej domeny?

Najpopularniejszym narzędziem do tego celu, jest oczywiście narzędzie dostępne na stronie twórców tego parametru czyli Majestic SEO. Oferują darmowe i płatne plany subskrypcji. W celu sprawdzenia wartości Trust Flow danej domeny, należy wejść tutaj https://majestic.com/ i wpisać adres URL strony, którą chcemy sprawdzić.

Oczywiście jak w przypadku DR i DA mamy tutaj podgląd na to, jakie linki do nas prowadzą i jak ten konkretny system je ocenia i punktuje. Jest to jakiś punkt zaczepienia, jeżeli chodzi o pozycjonowanie stron, ale standardowo nie jest to wyłączny wyznacznik ostatecznej pozycji w indeksie Google. 🙂

Warto pamiętać, że na dzień dobry jest nam niezbędna porządna optymalizacja strony (SEO) a dopiero potem zabawy w link building. Z naprawdę ogromnym uwzględnieniem, żeby ten link-building był jakościowy, a nie jakieś spamowe linki z niewiadomego źródła.

Także aby ostatecznie Twoja strona znalazła się naprawdę wysoko, potrzebujesz wielu elementów, które ze sobą będą współgrały. Jeżeli Cię przerasta ilość zadań do wykonania, zawsze możesz skorzystać z usług naszej agencji SEO w tym zakresie, albo metodą prób i błędów, posiłkując się informacjami z naszego bloga, próbować uzyskać wyniki samodzielnie. 😀

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top