Edytory WYSIWYG dla Wordpress

HomeBlogEdytory WYSIWYG dla WordPress
3majedytor wizualny wysiwyg

Kilka popularnych wtyczek, które pomogą Ci w zbudowaniu i personalizacji strony postawionej na WordPress. Co najważniejsze będziesz to mógł zrobić w dość niewymagający sposób, bo są to wtyczki WYSIWIG czyli What You See Is What You Get.

Wtyczki do edycji wizualnej, czyli WYSIWYG dla WordPress:

Elementor

To popularny i łatwy w obsłudze edytor stron internetowych dla WordPressa. Pozwala na tworzenie stron internetowych wizualnie, bez konieczności pisania kodu, także dobre narzędzie dla początkujących. Elementor oferuje wiele gotowych szablonów i bloków, które można wykorzystać w projektowaniu swojej strony. Oprócz tego, posiada on wiele funkcjonalności, takich jak edycja tekstu na żywo, możliwość dodawania animacji, efektów paralaksy oraz interaktywnych formularzy.

Elementor jest także zgodny z WooCommerce, co pozwala na łatwe tworzenie sklepów internetowych. W porównaniu do innych edytorów stron, Elementor oferuje wiele funkcji za darmo, jednak dostępne są również płatne wersje z jeszcze większą ilością opcji i szablonów. Dzięki Elementorowi, tworzenie profesjonalnych stron internetowych stało się znacznie łatwiejsze i bardziej dostępne dla każdego użytkownika WordPressa.

Warto jednak podkreślić, że strony oparte o tego buildera, są dość toporne jeżeli chodzi o jakość kodu. Trzeba się sporo nagimnastykować, żeby to potem odchudzić, oczywiście jeżeli zależy nam na możliwie najlepszej konstrukcji strony i najmniej ilości zbędnych wywołań różnych elementów, pustych klas itp.

W każdym razie, dla początkującego będzie to odpowiedni wybór, żeby móc zrobić stosunkowo szybko i w prosty sposób, pierwszą stronę. 🙂

Strona wtyczki z wersją darmową: Elementor oraz strona oficjalna z wersją PRO: Elementor PRO

Beaver Builder

Beaver Builder to również jedno z popularniejszych narzędzi służących do tworzenia stron internetowych w oparciu o WordPressa. Tak jak Elementor jest to wtyczka, która umożliwia łatwe i intuicyjne projektowanie i budowanie stron internetowych, bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności programistycznych.

Beaver Builder oferuje wiele gotowych szablonów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, a także narzędzia umożliwiające dodawanie nowych elementów na stronę, takich jak przyciski, pola tekstowe, obrazy czy galerie zdjęć. Dzięki temu każdy użytkownik może stworzyć unikalną stronę internetową, która będzie idealnie dopasowana do jego potrzeb.

Jednym z największych atutów Beaver Buildera jest jego łatwość obsługi. Interfejs jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia mogą stworzyć całkiem profesjonalny wygląd swojej strony.

Beaver Builder jest także bardzo elastyczny i umożliwia integrację z innymi popularnymi wtyczkami i rozszerzeniami WordPressa, co daje użytkownikom nieograniczone możliwości w tworzeniu stron internetowych.

Co ważne i warto to podkreślić, Beaver Builder oferuje szybki czas ładowania strony, znacznie lepiej wypada strona stworzona w BB niż w Elementorze pod tym względem, oraz responsywność, co jest bardzo ważne w dobie rosnącej liczby użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

BB również oferuje dwie wersje swojego edytora, tj. darmową (nieco okrojoną) i pro (wypasioną).

Strona Beaver Builder darmowa: Beaver Builder oraz wersja PRO: Beaver Builder PRO

Divi

Divi odrobinę się różni od dwóch poprzednich, bo jest to zarówno edytor jak i szablon ale jak się to zepnie w jedno, to wychodzi w zasadzie na to samo. 😉 Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć stronę internetową, ale nie mają umiejętności ani doświadczenia w projektowaniu i programowaniu.

Jedną z największych zalet Divi jest jego modułowość. Oznacza to, że możesz przeciągać i upuszczać różne elementy na swojej stronie, aby stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny układ. Wśród dostępnych modułów znajdują się m.in. nawigacja, formularze, przyciski, obrazy, galerie i wiele innych.

Divi oferuje również wiele gotowych szablonów, które można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu można stworzyć stronę internetową w ciągu kilku minut, bez konieczności projektowania jej od podstaw.

Inną dużą zaletą korzystania z Divi jest to, że jest to szablon responsywny a dodatkowo naprawdę szybki. Oznacza to, że strona internetowa będzie wyglądała dobrze na różnych urządzeniach, takich jak telefony komórkowe, tablety i komputery. Dodatkowo prędkość ładowania strony będzie na przyzwoitym poziomie… chyba, że dociążysz całość pierdyliardem innych pluginów. A tak mają w zwyczaju początkujący.

Divi oferuje również wiele narzędzi do SEO, które pomogą Ci zoptymalizować swoją stronę internetową dla wyszukiwarek. Możesz dostosować tytuły, meta opisy, tagi i wiele innych elementów, aby poprawić wyjściowe pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania.

Divi jest komercyjnym rozszerzeniem, także dostępny jest wyłącznie w wersji PRO: Divi

Visual Composer

Wtyczka Visual Composer dla WordPressa to podobnie jak Elementor czy BB, narzędzie które pozwala na łatwe tworzenie stron internetowych bez znajomości kodu HTML, CSS czy JavaScript. Dzięki temu każdy użytkownik WordPressa może stworzyć profesjonalną stronę internetową w krótkim czasie i w stosunkowo prosty sposób.

Visual Composer oferuje szeroki zakres funkcjonalności, takich jak: edycja tekstu i obrazów, dodawanie galerii, map Google, wideo, formularzy kontaktowych oraz wiele innych. Wtyczka ta posiada również wiele gotowych szablonów, które można wykorzystać jako podstawę do budowania własnej strony.

Visual Composer jest zintegrowany z WordPressem, co oznacza, że ​​można go łatwo zainstalować i dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu, że VC jest w pełni responsywny, strony internetowe stworzone za jego pomocą wyglądają naprawdę nieźle. Wtyczka ta jest polecana zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników WordPressa, bo daje dużo możliwości różnych customów.

Wtyczka dostępna jest w wersji darmowej: Visual Composer jak i w wersji PRO: Visual Composer PRO

Na zakończenie kilka słów…

Z wymienionych czterech builderów, jeżeli zależy Ci na szybkości strony to z pewnością Divi albo BB. Oczywiście jeżeli masz pojęcie jak w razie czego odpowiednio odchudzić kod, to każdy z tych builderów się nada. Natomiast jeżeli faktycznie masz pojęcie, to w ogóle nie powinieneś czytać tego artykułu, bo na bazie prostego szablonu zrobisz szybszy i lepszy. W dodatku z całą masą różnych opcji, które można wykorzystać od razu pod SEO. 😀

W kolejnych artykułach znajdą się inne wtyczki dla WordPress wraz z opisami, z których warto skorzystać na swojej stronie, bo ułatwiają pracę z samym WP lub wspomagają w jakimś zakresie sposób funkcjonowania strony.

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top