Na czym postawić sklep internetowy?

HomeBlogNa czym postawić sklep internetowy?
19majecommerce sklep internetowy woocommerce prestashop magento

Jakie silniki sklepów internetowych są do wyboru?

Aby zbudować skuteczny sklep internetowy, należy zdecydować się na odpowiednią platformę e-commerce. Istnieje wiele różnych opcji do wyboru, w tym popularne narzędzia takie jak WooCommerce, Magento (obecnie Adobe Commerce) i PrestaShop. Oczywiście są również gotowe platformy sprzedażowe, ale akurat w tym wpisie poruszymy wyłącznie dobre i hostowane samodzielnie = bez abonamentowych opłat za silnik. 🙂 Szczególnie, że zależy nam na możliwościach dowolnej modyfikacji, więc muszą być z dostępem do plików źródłowych.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to darmowy, otwarto-źródłowy (open source) plugin do WordPressa, który umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Jest to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, która pozwala na łatwe i efektywne zarządzanie sprzedażą w internecie.

Dzięki WooCommerce możemy szybko i łatwo utworzyć sklep internetowy, dodając produkty, kategorie, ceny oraz opisy. Platforma ta oferuje wiele różnych funkcjonalności, takich jak integracja z różnymi płatnościami, dostawcami, analizy sprzedaży, a także integracja z różnymi dodatkami i wtyczkami.

WooCommerce jest również bardzo elastyczny i łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Wszystkie te cechy sprawiają, że WooCommerce jest jednym z najlepszych narzędzi do prowadzenia sklepu internetowego.

Z pewnością jest dobry jeżeli chodzi o możliwości SEO, jak również dla startujących sklepów. W takim przypadku jest to w zasadzie najlepszy możliwy wybór. Sprawdzi się bez większego problemu również przy bardziej rozbudowanych sklepach, jednak wygoda zarządzania i obsługi w przypadku kilku tysięcy produktów, może pozostawiać wiele do życzenia w porównaniu do bardziej rozbudowanych sklepów. 🙂

Jakie są zalety korzystania z WooCommerce?

WooCommerce to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, więc ma bardzo dobry support nawet wśród użytkowników. Jedną z największych zalet korzystania z tej platformy jest jej elastyczność i łatwość w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb.

Dzięki temu, że WooCommerce jest oparty na WordPressie, możliwe jest tworzenie niemalże nieograniczonej liczby wtyczek oraz dodatków, co pozwala na rozbudowę i personalizację sklepu internetowego.

Kolejną zaletą jest łatwość obsługi i prowadzenia sklepu, nawet dla osób bez doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Ponadto WooCommerce oferuje wiele funkcjonalności, takich jak integracja z popularnymi systemami płatności, możliwość prowadzenia kampanii marketingowych czy generowania raportów sprzedażowych.

Dzięki temu WooCommerce pozwala na prowadzenie skutecznego i wydajnego sklepu internetowego.

Jakie są wady korzystania z WooCommerce?

Jedną z głównych wad korzystania z WooCommerce jest konieczność odchudzenia całej strony internetowej, która będzie służyła jako sklep internetowy, gdyż tak jak WordPress sam w sobie, który jest bazą dla Woocommerce, posiada po prostu dużo niepotrzebnych wywołań, które jedynie będą dociążać całość. Dla osób, które nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, może to być trudne i czasochłonne zadanie, by to odpowiednio usprawnić.

Ponadto WooCommerce wymaga częstej i ciągłej aktualizacji, aby działać prawidłowo a przede wszystkim bezpiecznie, co może być uciążliwe dla właścicieli sklepów internetowych. Inną wadą jest brak integracji z niektórymi popularnymi platformami płatniczymi, co może generować dodatkowe koszty dla właścicieli sklepów, jeżeli chce się taką metodę podpiąć i wdrożyć w swoim sklepie.

Ostatecznie WooCommerce może być mniej elastyczny pod kątem produktowym niż pozostałe platformy e-commerce, co może ograniczać możliwości rozbudowy sklepu internetowego w przyszłości.

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop jest to darmowy i otwarty system zarządzania sklepem internetowym, który został stworzony w 2007 roku przez francuską firmę PrestaShop SA. Jest on jednym z najpopularniejszych systemów e-commerce na świecie, a jego popularność ciągle rośnie.

PrestaShop oferuje wiele funkcjonalności i narzędzi, które pozwalają na łatwe i efektywne zarządzanie sklepem internetowym, w tym m.in. modyfikowanie wyglądu sklepu, zarządzanie produktami, zamówieniami, płatnościami oraz wysyłką towarów. System jest stosunkowo łatwy w obsłudze i dostępny w wielu językach.

PrestaShop jest także bardzo elastyczny, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb biznesowych. Dzięki bogatej społeczności użytkowników, PrestaShop oferuje wiele wtyczek i modułów, które umożliwiają dalsze rozbudowanie funkcjonalności sklepu internetowego.

Jakie są zalety korzystania z PrestaShop?

Jedną z nich jest łatwość instalacji oraz konfiguracji, dzięki czemu można szybko i sprawnie rozpocząć sprzedaż online. PrestaShop posiada również liczne funkcjonalności, takie jak integracja z płatnościami online, narzędzia do zarządzania zamówieniami, analizę danych i wiele innych.

Dodatkowo PrestaShop jest darmowy, co oznacza, że nie trzeba ponosić kosztów zakupu licencji. System jest również bardzo elastyczny, co umożliwia dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Wszystkie te cechy sprawiają, że PrestaShop jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują prostego i efektywnego narzędzia do prowadzenia e-commerce.

Jakie są wady korzystania z PrestaShop?

Jak każda platforma e-commerce, ma swoje wady. Jednym z głównych problemów jest to, że PrestaShop może być trudny do zainstalowania i skonfigurowania dla początkujących użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w kodowaniu.

W niektórych przypadkach PrestaShop może działać wolno, co może wpływać na doświadczenie użytkowników i wydajność sklepu. Inną wadą jest to, że PrestaShop ma wiele dodatków płatnych, co może zwiększyć koszty prowadzenia sklepu, przynajmniej w początkowym okresie.

Niektórzy użytkownicy narzekają również na brak odpowiedniego wsparcia technicznego ze strony PrestaShop, co może prowadzić do frustracji i problemów z rozwiązywaniem problemów technicznych, a niestety te potrafią się w Presta pojawić niekiedy zupełnie niespodziewanie.

Co to jest Magento?

Magento, a obecnie Adobe Commerce to platforma e-commerce, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Jest to otwarte oprogramowanie, co oznacza, że jest darmowe i dostępne dla każdego użytkownika.

Magento oferuje możliwość zarządzania produktami, zamówieniami, płatnościami, wysyłką oraz marketingiem. Platforma ta jest bardzo elastyczna i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego sklepu internetowego.

Posiada również dużą społeczność, która ciągle rozwija i udoskonala oprogramowanie oraz oferuje różnego rodzaju wtyczki i rozszerzenia, które mogą pomóc w rozwoju biznesu online. Dzięki swojej popularności, jest często wykorzystywane przez duże i średnie przedsiębiorstwa, które potrzebują naprawdę rozbudowanego sklepu internetowego.

Jakie są zalety korzystania z Magento?

Korzystanie z Magento jako platformy e-commerce ma oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim, Magento to otwarte oprogramowanie, co oznacza, że ​​jest dostępne dla każdego i można je dostosować do indywidualnych potrzeb, bo mamy dostęp do plików źródłowych.

Dzięki temu użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym. Magento oferuje również wiele narzędzi do zarządzania produktami, zamówieniami, płatnościami i dostawami, co ułatwia prowadzenie biznesu.

Platforma jest również w pełni skalowalna, co oznacza, że ​​może obsługiwać zarówno małe, jak i duże sklepy internetowe. Dodatkowo Magento oferuje wiele wbudowanych funkcjonalności SEO, co pozwala na lepszą widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania.

Jakie są wady korzystania z Magento?

Korzystanie z Magento może nie być dla każdego idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest to platforma skierowana głównie do większych przedsiębiorstw. Jedną z wad jest dość skomplikowana konfiguracja, która wymaga sporej wiedzy technicznej.

Platforma ta może być dość kosztowna, zwłaszcza jeśli chodzi o dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb, a jak wiadomo, każdy sklep będzie mieć inne wymogi… Inną wadą jest również konieczność regularnej aktualizacji, aby zachować bezpieczeństwo i stabilność strony internetowej. Chociaż w porównaniu do Presta i Woo, akurat Magento należy do najbezpieczniejszych z nich. 🙂

Magento może być także zbyt rozbudowane dla mniejszych sklepów internetowych, co może powodować problemy z samą obsługą. System jest bardzo złożony i posiada wiele najróżniejszych możliwości, przez co dla początkującego użytkownika, może wydać się aż nadto skomplikowany.

Finalnie koszt samego wdrożenia całego sklepu na tej platformie, zaczyna się zwykle od 50.000 zł netto, także raczej małe firmy i raczkujące sklepy, nie będą dysponować takim budżetem na wdrożenie, jak również nie będą w stanie nawet wykorzystać realnych możliwości tej platformy, przynajmniej do czasu, póki nie będzie to konieczne ze względu na bardzo dużą ilość zamówień.

Którą platformę wybrać Woocommerce, Prestashop czy Magento?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak budżet, wymagania funkcjonalne, stopień zaawansowania technicznego, ilość produktów, konieczne integracje np. z programami magazynowymi czy księgowymi i wiele innych.

Woocommerce to platforma e-commerce, która działa na WordPressie. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie łatwość obsługi oraz prostotę w użyciu. Woocommerce ma wiele gotowych rozwiązań, a także oferuje wiele dodatkowych wtyczek i motywów, które pozwalają na personalizację sklepu. To również dobre rozwiązanie dla osób, które mają już stronę internetową opartą na WordPressie i chcą rozbudować ją o sklep internetowy.

Prestashop to platforma e-commerce, która oferuje szeroki zakres funkcjonalności oraz możliwości dostosowania sklepu do indywidualnych potrzeb. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem. Prestashop oferuje wiele gotowych modułów oraz motywów, które pozwalają na personalizację sklepu. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać swój sklep w przyszłości.

Magento to platforma e-commerce, która oferuje wiele zaawansowanych funkcjonalności oraz możliwości dostosowania sklepu do indywidualnych potrzeb. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają duży budżet i chcą stworzyć sklep internetowy na miarę globalnych graczy. Magento oferuje wiele gotowych modułów oraz motywów, które pozwalają na personalizację sklepu. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem.

Na której platformie z powyższych, najłatwiej się pozycjonuje sklep w Google?

Oczywiście odpowiedź jest dość prosta. W pełni zoptymalizowany i skutecznie pozycjonowany. 😀 Każdy z tych silników sklepowych będzie się bardzo dobrze nadawał pod pozycjonowanie w Google, jednak po uprzedniej pełnej optymalizacji sklepu. Sam z siebie, żaden z tych silników nie wygeneruje Ci na pewno topowych pozycji.

Jeżeli zostaną zaniedbane poszczególne elementy już na samym początku, chociażby takie jak opisy produktów, kategorii, odpowiednie linkowania wewnętrzne itp. Nie ma możliwości, żeby taki sklep zaczął samoistnie pojawiać się wysoko na istotne dla Twojej firmy hasła w Google i generował duże ilości transakcji sprzedażowych.

Jeżeli masz już wybraną platformę, to staraj się wypełniać wszystko co trzeba, już na etapie wprowadzania poszczególnych produktów do sklepu. Po całą resztę w zakresie optymalizacji, zgłoś się już do nas, żeby było to zrobione dokładnie i należycie.

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top