Wtyczki cache do Wordpress

HomeBlogWtyczki cache do WordPress
5majwordpress cache wtyczki

Cache jak już wiesz z poprzednich postów na naszym blogu, jest bardzo ważną kwestią w WordPress, ponieważ pozwala na szybsze ładowanie stron internetowych. Dzięki temu użytkownicy nie muszą czekać na załadowanie całej strony za każdym razem, gdy odwiedzają stronę.

Cache jest również ważny dla SEO, ponieważ szybsza strona internetowa otrzymuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. W WordPress istnieje wiele wtyczek do obsługi cache, które pozwalają na łatwe i skuteczne zarządzanie tym procesem.

Dzisiaj kilka wtyczek do obsługi cache. Którą finalnie wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Prawie każda z nich posiada również wersję pro, która za zazwyczaj niewielką opłatą odblokowuje dodatkowe opcje cache’owania. Po przestestowaniu w wersji darmowej, zdecydowanie warto wydać te kilkanaście dolarów i mieć cały pakiet, który ogarnie stronę od A do Z. 😀

W3 Total Cache

W3 Total Cache to popularna wtyczka WordPress, która służy do przyspieszenia ładowania strony internetowej. Dzięki niej można zoptymalizować szybkość działania witryny poprzez cache’owanie treści. Wtyczka ta, w związku z tym, że to dość rozbudowany kombajn cache’ujący umożliwia m.in. minifikację plików CSS i JavaScript, kompresję obrazów oraz stosowanie Content Delivery Network (CDN).

W3 Total Cache jest bardzo skuteczna w redukcji czasu ładowania strony i poprawie ogólnej wydajności witryny. Warto zainstalować ją na swojej stronie, aby zapewnić użytkownikom szybsze i bardziej przyjemne korzystanie z Twojej witryny.

Pobierz: W3 Total Cache | Pro: W3 Total Cache Pro

LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache to popularne rozwiązanie stosowane do optymalizacji prędkości działania stron internetowych. Jest to rozszerzenie dla serwera LiteSpeed Web Server, które pozwala na buforowanie treści i zapytań, dzięki czemu strony internetowe wczytują się szybciej.

LiteSpeed Cache wykorzystuje różne techniki, takie jak kompresja plików, dzielenie plików na mniejsze fragmenty, czy też przyspieszanie ładowania obrazów. Ten rodzaj optymalizacji może znacznie zwiększyć wydajność witryn internetowych, co przekłada się na pozytywny wpływ doświadczeń użytkowników oraz na pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwarek. LiteSpeed Cache jest łatwe w instalacji i konfiguracji, a także oferuje wiele narzędzi do monitorowania i analizowania wydajności witryn internetowych.

W połączeniu z w/w serwerem, daje naprawdę bardzo dobre rezultaty. Jeżeli Twoja maszyna ma właśnie ten serwer ustawiony do obsługi protokołu http/https to zdecydowanie najlepszy wybór z możliwych.

Pobierz: LiteSpeed Cache

WP Super Cache

WP Super Cache to wtyczka WordPress, która służy do przyspieszenia ładowania stron internetowych. Działa poprzez tworzenie statycznych plików HTML dla każdej strony, co pozwala uniknąć przetwarzania zapytań do bazy danych przy każdym ładowaniu.

Dzięki temu strony są ładowane szybciej, co przyczynia się do lepszej jakości użytkowania dla odwiedzających. WP Super Cache oferuje wiele opcji konfiguracyjnych, które pozwalają dostosować działanie wtyczki do indywidualnych potrzeb. Wtyczka jest darmowa i łatwa w instalacji, a jej użycie zalecane jest dla wszystkich stron, które chcą poprawić swoją wydajność.

Pobierz: WP Super Cache

WP Fastest Cache

WP Fastest Cache to wtyczka, która pozwala na szybsze ładowanie się strony internetowej. Jest to narzędzie, które zwiększa prędkość działania witryny poprzez minimalizację czasu ładowania stron oraz redukcję obciążenia serwera.

Dzięki temu użytkownicy mają szybszy dostęp do treści, co przekłada się na lepsze wrażenia z korzystania z witryny. WP Fastest Cache co ważne dla początkujących, działa w sposób automatyczny i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej od użytkownika. Jest to bardzo pomocne narzędzie dla osób, które chcą poprawić jakość swojej strony internetowej i zwiększyć jej popularność, ale nie posiadają niezbędnej wiedzy do skonfigurowania poszczególnych elementów, wymaganych w innych wtyczkach.

Pobierz: WP Fastest Cache | WP Fastest Cache Pro

Hummingbird

Hummingbird to wtyczka, która pozwala na zoptymalizowanie strony internetowej pod kątem szybkości ładowania i to praktycznie w każdym możliwym zakresie. Dzięki różnym narzędziom, takim jak kompresja plików CSS i JavaScript oraz buforowanie stron, Hummingbird pomaga zmniejszyć czas ładowania strony i uzyskać bardzo dobre wyniki końcowe.

Wtyczka oferuje również funkcje monitorowania szybkości ładowania strony oraz raportowania o błędach, co ułatwia znalezienie i naprawienie problemów. Hummingbird to narzędzie idealne dla właścicieli stron, którzy chcą zapewnić swoim użytkownikom szybką i wygodną nawigację.Wymaga jednak trochę albo i trochę więcej wiedzy, bo w trakcie konfiguracji jeżeli nie do końca się wie, co się przestawia, można uziemić całą stronę. 😉 Jednak robiąc wszystko stopniowo i ostrożnie, można tak dostosować poszczególne elementy, sposób ich wgrywania, wykryć zbędne wywołania itp, że strona chodzi wręcz idealnie.

Pobierz: Hummingbird | Hummingbird Pro

Cache Enabler

Cache Enabler to niby prosta wtyczka, która umożliwia tworzenie statycznych plików HTML ze stron internetowych. Dzięki temu, strony wczytują się szybciej, co wpływa korzystnie na pozycjonowanie w wyszukiwarkach oraz na ogólną jakość użytkowania witryny. Jednak jest to jedna z lepszych wtyczek do obsługi cache, pod warunkiem, że da jej się materiał już odpowiednio przygotowany do cache’owania. Tj, jeżeli całość zadań wykonamy najpierw ręcznie albo np. za pomocą chociażby Autoptimize. Cała taka konfiguracja wymaga nieco więcej umiejętności, ale warto je opanować, by potem cieszyć się naprawdę przyzwoicie dostosowaną stroną z bardzo dobrą prędkością ładowania.

Dodatkowo, Cache Enabler oferuje możliwość konfiguracji ustawień cache, takich jak czas trwania pamięci podręcznej, składniki do wykluczenia z cache oraz narzędzia do usuwania pamięci podręcznej. Wszystko to przyczynia się do przyspieszenia wczytywania stron internetowych i poprawy doświadczenia użytkowników.

Pobierz: Cache Enabler

WP Rocket

WP Rocket to dostępny wyłącznie w komercyjnej wersji, plugin do optymalizacji strony internetowej oparty na platformie WordPress. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do przyspieszenia ładowania strony.

Dzięki WP Rocket możesz zwiększyć wydajność swojej strony, co przekłada się na lepsze wyniki SEO i zadowolenie użytkowników. Plugin oferuje wiele funkcji, takich jak minifikacja kodu HTML, CSS i JavaScript, ładowanie opóźnione, cacheowanie stron i wiele innych.

Co ważne dla niedoświadczonych użytkowników, WP Rocket zapewnia łatwą i szybką konfigurację nawet w podstawowym zakresie, co pozwala na dużą oszczędność czasu i jeszcze lepsze wyniki, jednocześnie bez stresu, że coś się zepsuje w stronie, tak jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego Hummingbirda. 🙂

Aby pobrać WP Rocket, trzeba najpierw kupić licencję, gdyż plugin dostępny jest tylko w wersji płatnej. Ale naprawdę zdecydowanie wart wydania tych 60 dolców rocznie. Jeżeli ktoś nie chce kupować do swojej strony, bo np. nie widzi potrzeby wydawania na jakąś niewielką hobbystyczną stronę, to zawsze można skorzystać z któregoś pluginu wymienionego wyżej.

Jetpack

Jest to wtyczka darmowa, stworzona przez twórców modułu Woocommerce. Jak ktoś chce, to może spróbować, ale jest dość obszerna, bo jest to takie all-in-one. Przy stronie firmowej, nie ma większego sensu korzystania z takiego rozwiązania, bo jak mówi przysłowie „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”… ale jak kto woli. Coś na pewno przyspieszy, a coś innego spowolni przez ilość dodatkowych funkcjonalności, które poza sklepem internetowym, w zasadzie nigdzie więcej zastosowania nie będą mieć. 🙂

Oczywiście wtyczka nie jest zła, tylko wg nas jest dużo bardziej przydatna przy typowych sklepach internetowych, bo posiada również dużo funkcjonalności, które usprawnią działanie sklepu jako całości. Ale jeżeli jesteś wygodnym użytkownikiem WordPressa, to ten plugin może być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie wymaga zbyt wiele, a oferuje całkiem sporo, wraz z zabezpieczeniem strony, kopiami zapasowymi itp.

Pobierz: Jetpack

Tagi:

Skomentuj wpis

vip-it

ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa

516-951-615

biuro@vip-it.pl

2020 © 2023 vip-it.pl
informacje o stronie
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Scroll to top